Eğitim Tarihleri: Öntalep Toplanmaktadır

Eğitim Yeri: Online Eğitim

Eğitim Gün ve Saatleri: Haftaiçi 18:00-22:00

Eğitim Süresi: 20 Saat/5 Gün

Eğitmen: Prof. Dr. Levent ÜNLÜ

 

Programın Amacı

Zararlılar ile mücadele programı, tarım alanlarında faaliyet gösteren tüm çalışanlara en etkili en ekonomik mücadele yöntemlerinden bahsederek farkındalık oluşturmak, zararlılar ile mücadelede sadece kimyasal mücadelenin olmadığını göstermek, mücadele zamanlarını belirleyerek en etkili zirai mücadeleyi gerçekleştirebilmek için gerekli bilgi, beceri ve stratejileri anlatmayı amaçlamaktadır.

 

NOT: Eğitim sonunda şartları sağlayan katılımcılara düzenlenecek sertifika ile halihazırda AB destekli genç çiftçi projesi kapsamında ve devlet bankaları tarafından yürütülen faizsiz kredi başvurularının değerlendirilmesinde başvuran kişiden istenen sertifika şartını sağlamaktadır. 

 

Eğitimin İçeriği

Bu eğitimle, katılımcıların zararlılarla mücadele genel bilgilerin verilmesi, bilinen yanlışlıkların düzeltilmesi, zararlılar ile mücadelede Entegre Savaş (Tüm Savaş)’ın tüm detayları verilecektir. Bu mücadele yöntemleri tek tek anlatılacak, görsel bilgiler verilecek, zararlılarla mücadelede özellikle Biyolojik ve Biyoteknik mücadele yöntemlerinin kullanılmasının yaygınlaştırılması için bilgiler paylaşılacaktır. Ayrıca zirai mücadelenin sadece ilaçlı mücadele olan kimyasal mücadeleden ibaret olmadığı farkındalığı oluşturulacaktır. Yine en çok uygulanan kimyasal mücadelede dikkat edilmesi gereken kurallara dikkat çekilecektir. Bu kursu ya da programı tamamlayan kişilerin etkili ve ekonomik zirai mücadele konusunda bilgi sahibi olması sağlanacaktır. 

 

Eğitim Konu Başlıkları

 1. Zirai Mücadele ve Önemi
 2. Ekonomik Zarar eşiği ve Düzeyi
 3. Zirai Mücadele Yöntemleri
 4. Kültürel Mücadele
 5. Mekanik Mücadele
 6. Fiziksel Mücadele
 7. Biyolojik Mücadele
 8. Biyoteknik Mücadele
 9. Kimyasal Mücadele
 10. Entegre Mücadele
 11. Sera Alanlarında Entegre Mücadele
 12. Elma Bahçelerinde Entegre Mücadele
 13. Programın değerlendirilmesi

 

Kimler Katılabilir?

 • Tarım alanlarında çalışan;
 • Araştırma Enstitülerinde çalışan Teknik Personel,
 • Tarım ve Orman İl / İlçe Müdürlüğünde görevli olan teknik personel,
 • Belediyelerin zirai faaliyetinde görevli kimseler,
 • Örnek çiftçi ve Birliklere kayıtlı olan üreticilerimiz,
 • Yeniliğe açık olan üreticilerimiz,
 • Genç yaşta olan üretici çocukları,
 • Zirai Mücadele faaliyetinde bulunan firma temsilcileri,
 • Hobi bahçeleri olan halkımız katılabilir.

 

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1- Başvuru Formu (Bilgisayarınıza İndirip Doldurmak için Tıklayınız.)

2- Ücret Dekontu (Hesap Bilgilerimiz Aşağıdadır.)

 

Eğitim İşleyişi:

1- Eğitime katıalbilmek için katılımcıların Kesin Kayıt işlemini tamamlaması gerekmektedir. Önkayıt işlemi kesin kayıt yerine geçmemektedir.

2-Havale-EFT yöntemiyle ödeme yapacak katılımcılarımız için hesap bilgisi aşağıda paylaşılmıştır. 

3- Kesin kayıt işlemini tamamlayan katılımcılarımız için eğitim minimum 20 kişilik katılımcı sayısına ulaşınca whatsapp grubu kurularak katılımcılara bilgi verilecektir.

4- Online ders kayıtları uzaktan eğitim sistemimize yüklenerek katılımcıların 12 ay süreyle tekrar izlemesine imkan sağlanacaktır.

5- Eğitim tamamlandıktan sonra uzaktan eğtiim sistemimiz üzerinden online sınav yapılacak olup başarı puanı 60'tır. Sınava her katılımcının üç kez giriş hakkı bulunmaktadır. Üç giriş sonrasında başarısız olunması durumunda herhangi bir belgelendirme yapılmamaktadır.

6- Online sınavdan başarılı olan adayların belgeleri EĞİTİM SERTİFİKASI olarak E-Devlette sorgulanabilir, orjinal hologramlı ve mühürlüdür.

 

 

Bunlar İlginizi Çekebilir