NOT: Programımız Akıl-Zeka Oyunları Eğitimini verecek eğiticiler için hazırlandığından kısa teorik bilgiden sonra tamamen oyunların nasıl oynanacağı konusunda pratik bilgiye dayalı UYGULAMA eğitimidir.

 

Eğitim Hakkında

Akıl yürüterek, hızlı düşünerek, yaratıcılık katarak ve ipuçlarından faydalanarak çözülen sorulara akıl ve zeka oyunları adı verilir. Bu oyunlar, “eğlenerek öğrenme” ilkesine dayanır. Zihni açar, öğrenmeyi kolaylaştırır, çabuk öğrenmenin önünü açar ve aklı çalıştırır.

Akıl ve zeka oyunları eğitim programı ile zeka oyunlarının tanımı, eğitim ve öğretimdeki yeri, zeka oyunları ile kazanılan beceriler, kazanımlar, eğitimin eğlenceli hale getirilmesi, akıl ve zeka oyunlarının uygulama sürecinde dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi sunulacaktır. Akıl ve zeka oyunları kapsamında oynanan pek çok oyunun kuralları, oynanış şekli, kullanılacak yöntemler öğretilmektedir.

 

EĞİTİM İÇERİĞİ

 1. ZEKA VE AKIL KAVRAMLARI TANIMLARI
 2. AKIL VE ZEKA OYUNLARININ EĞİTİMDEKİ YERİ VE ÖNEMİ
 3. AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİM SÜRECİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
 4. AKIL VE ZEKA OYUNLARININ FAYDALARI
 5. ZEKA OYUNLARI
 6. SUDOKU
 7. TANGRAM
 8. SÖZEL OYUNLAR
 • Anagram
 • Kelime bulma oyunu
 • Kelime avı
 • Hikaye küpleri
 1. HAFIZA OYUNLARI
 • Resim hatırlama
 • Resim eşleme
 • Farkı bul
 1. JENGA
 2. EQULİPRİO
 3. KATAMİNO
 4. DETEKTİF OYUNU
 5. PRATİK BARDAKLAR
 6. SHAPY
 7. HEDEF 5
 8. Q BİTZ
 9. SCRABLE
 10. MANGALA
 11. ATLA TOPLA (SKIPPITY)
 12. ABALONE
 13. KORİDOR
 14. 9 TAŞ
 15. KULAMİ
 16. PENTAGO
 17. LOOK LOOK
 18. KÜRE
 19. REVERSİ

 

ÖNEMLİ NOT:
BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ! LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ!

 

EĞİTİM ALMA SÜRECİ NASIL İŞLER?

 1. - Eğitim almak isteyen katılımcı web sitemize üye olur. Üyelik esnasında tüm bilgilerini doğru ve eksiksiz girmesi gerekmektedir. 

 2. - Üye girişi yaptıktan sonra eğitim detaylarına gelir ve "KESİN KAYIT" butonuna tıklar. Ödeme işlemini kredi kartınızla taksitli olarak yapabileceğiniz gibi Havale/EFT seçeneğini seçerek de yapabilirsiniz.

 3. - Ödemeniz mesai saatleri içerisinde onaylanır ve kaydolduğunuz eğitim adınıza tanımlanır.

 4. - Eğitim adınıza tanımlandıktan sonra ne zaman eğitim videolarını seyredebilirsiniz.

 5. - Eğti videolarımda herhangi bir zaman veya izleme simülasyonu yok. zaman zaman, uzun süre izleyebilirsiniz.

 6. - Eğitim videolarının %90'ı izlendikten sonra sınav sistemi otomatik olarak aktif hale gelebilir ve deneyebilirsin. Başarılı olabilmek için minimum 60 puan almanız gerekir. Sınav için 3 kez girişz vardır. 

 7. Sınavınızı sonra okuyucularınızı göre göre belgenizi gösterebilir ve E-DEVLET'i dijital damgalı ve imzalı olarak alabilirsiniz. 

 8. Eğitime kesin kayıt yaptırdıktan Sonra dersleriniz tanımlanmakta ve  BİR YIL'a  Kadar zaman geçirebilmektesiniz  .

 9. EĞİTİMİNİZİ 1 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLAMANIZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE BELGELENDİRME YAPILAMAMAKTADIR.

https://www.turkiye.gov.tr/selcuk-universitesi-sertifika-sorgulama   LİNKİNE TIKLAYARAK E-DEVLET ÜZERİNDEN SERTİFİKA SORGULAMASI YAPABİLİRSİNİZ.

ÖNEMLİ NOT:
BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ! LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ!

 

Bunlar İlginizi Çekebilir

Etiket