Bu eğitimimiz yeni mezun öğrencilere destek amacıyla 450 ₺ yerine 240 ₺ ye indirilmiş olup indirim 15 Ağustos 2022 tarihinde sona erecektir.

 

Eğitim Hakkında

Bilişsel Uyarım Terapisi (BiUT), bireylerin bilişsel ve/veya sosyal işlevselliğini, birey, grup ya da bakım verenin sosyalliğini ve yaşam kalitesini artıran, duygu durumunu düzenleyen, bilişsel işlevler, sosyal ve etkileşim becerilerinin geliştirilmesine odaklanan bilişsel bozukluklar için kullanılan ve girişimsel olmayan, psikososyal bir müdahale programıdır.

BiUT ilaç tedavisi ile birlikte kullanıldığında Alzheimer ve diğer tüm demansların evreler arası geçişini de geciktirmektedir. Ayrıca BiUT, uluslararası çalışmalardan elde edilen kanıtlar temelinde geliştirilmiş ve uygulamaya açılmış bir uygulamadır. BiUT halen en az 34 ülkede bilişsel bozuklukları iyileştirmek ve geliştirmek için kullanılan bir terapi programıdır.

Programın Amacı: Bilişsel Uyarım Terapisi hakkında ve programın nasıl uygulanacağına dair genel bilgileri sunmayı amaçlamaktadır.

Eğitimin İçeriği

Terapi 14 oturumdan oluşmaktadır.  Bunlar; Fiziksel Oyunlar ile başlayıp,  Sesler, Çocukluk, Yiyecek, Güncel Olaylar, Yüzler/Sahneler, Sözcük Çağrışımı, Yaratıcılık, Nesneleri Kategorize Etme, Oryantasyon, Para Kullanımı, Numaralı Oyunlar, Kelime Oyunları ve son oturum Takım Yarışması ile son bulmaktadır.

Kimlere Uygulanabilir?: BiUT, daha uzun süreli bir tedavi yöntemiyle genişletilebilir ve ayakta tedavi gören hafif ve orta evre Alzheimer ve diğer demanslı hastalara, hafif bilişsel bozukluğu olan tüm yaşlı bireylere, yatılı ya da gündüz bakım evlerinde kalan kişilere  uygulanabildiği gibi ev ortamında da uygulanabilir.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitime psikologlar, ergoterapistler, hemşireler, psikiyatristler, sosyal hizmet uzmanları gibi yaşlı ve Alzheimer ve diğer tüm demans tanılı bireylerle çalışan meslek profesyonelleri ve bu hastaların bakımını kurumlarda ve ev ortamında gerçekleştiren kişiler katılabilir.

     

EĞİTİM ALMA SÜRECİ NASIL İŞLER?

  1. - Eğitim almak isteyen katılımcı web sitemize üye olur. Üyelik esnasında tüm bilgilerini doğru ve eksiksiz girmesi gerekmektedir. 

  2. - Üye girişi yaptıktan sonra eğitim detaylarına gelir ve "KESİN KAYIT" butonuna tıklar. Ödeme işlemini kredi kartınızla taksitli olarak yapabileceğiniz gibi Havale/EFT seçeneğini seçerek de yapabilirsiniz.

  3. - Ödemeniz mesai saatleri içerisinde onaylanır ve kaydolduğunuz eğitim adınıza tanımlanır.

  4. - Eğitim adınıza tanımlandıktan sonra ne zaman eğitim videolarını izlemek isterseniz web sitesinin üst kısmından Uzaktan Eğitim Portalına Üye Girişi yaparak izleyebilirsiniz.

  5. - Eğtiim videolarımızda herhangi bir zaman veya izleme sınırı yoktur. İstediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

  6. - Eğitim videolarının %90'ı izlendikten sonra sınav sistemi otomatik olarak aktif olur ve sınavınızı yapabilirsiniz. Başarılı olabilmek için minimum 60 puan almanız gerekir. Sınav için 3 kez giriş hakkınız vardır. 

Sınavı tamamladıktan sonra üye bilgilerinize göre düzenlenmiş belgenizi görüntüleyebilir ve E-DEVLET ONAYLI çıktısını dijital mühürlü ve imzalı olarak alabilirsiniz. 

           Eğitime kesin kayıt yaptırdıktan sonra dersleriniz tanımlanmakta ve BİR YIL'a  kadar zaman geçirebilmektesiniz  .

ÖNEMLİ NOT 1: 

   EĞİTİMİNİZİ 1 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLAMANIZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE BELGELENDİRME YAPILAMAMAKTADIR.

      BU SERTİFİKA PROGRAMI  KİŞİSEL VE ​​MESLEKİ GELİŞİM  AMAÇLIDIR!

ÖNEMLİ NOT:
BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ! LÜTFEN ÖNCE BİLGİLERİ YAPDAN ÖNCE BİLGİLERİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ!

 

Bunlar İlginizi Çekebilir