Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığından Eğitimlerin Başlanabileceği Yönünde Duyuru/Talimat Beklenmektedir. 

 

Eğitim Başlama Tarihi: 

Saatler: 10:00-18:00

Yer: SELÇUKSEM Derslikleri

Eğitim Ücreti:  

 

Kimler Katılabilir?

Uzlaştırmacı yenileme eğitimine 11 Mart 2018 tarihli 2018 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı Sınavında başarılı olup, uzlaştırmacı siciline kayıt olanlar ile yine bu sınavda başarılı olup, sicile kayıt başvurusunda bulunmayan ancak Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliğinin 48 inci maddesine göre sicile kayıt şartlarını taşıyan kişiler başvurabilecektir

 

Dayanağı:

Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği Madde 50/6 "Uzlaştırmacılara, uzlaştırmacı eğitim izni verilen kuruluşlarca teorik ve uygulamalı, toplam sekiz ders saatinden az olmamak üzere iki yılda en az bir defa yenileme eğitimi verilir. Uzlaştırmacılar iki yılda bir verilen bu eğitime katılmak zorundadırlar." hükmü uyarınca yenileme eğitimi açılacaktır.

 

Eğitim Konuları

Uzlaştırma Kurumuna İlişkin Mevzuat Değişiklikleri ve Yargı Kararlarının Değerlendirilmesi

 Uzlaştırma Sürecinde Tarafların Bilgilendirilmesi ve Uzlaşma Teklifi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 Müzakere ve Sonrasında Uygulamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Uzlaşma Teklifine Davet ve Uzlaşma Teklifi Sırasında İletişim

Uzlaştırma Müzakereleri Sırasında İletişim

UYGULAMA

 

NOTLAR

1-Gruplar 30 kişi tamamlanınca eğitim tarihi belirlenerek katılımcılara sms ile bilgi verilecektir.

2- Gruplar kesin kayıt sırasına göre oluşturulmaktadır. Katılımcı eğitime kesin kayıt yaptıktan sonra Adı-Soyadı, Uzlaştırmacı Sicil No ve haftaiçi akşam veya haftasonu grubu tercih bilgilerini selcuksem.bilgi@selcuk.edu.tr adresine göndermesi gerekmektedir. 

3-Eğitim grubu, yeri ve eğitim tarihi bildirilen katılımcının eğitime katılmaması durumunda devamsızlık yapmış kabul edilmekte ve herhangi bir belgelendirme yapılmamaktadır. Devamsızlık hakkı maksimum 1 derstir.

4- Eğitimlerde grup kontenjanı maksimum 30 kişiyle sınırlı olduğundan Önkayıt başvuruları kesin kayıt anlamına gelmemektedir.

5-Başvurulan ilden yeterli başvuru olmaması durumunda yakın illerin başvuru sayısına bakılarak başvuru sayısı fazla olan ilde grup birleştirme veya aynı ilden tercih edilen grupta(Gündüz/Akşam) yeterli başvuru sayısı olmaması durumunda grup birleştirme uygulanabilir.

 

Hesap Bilgilerimiz:

Banka: Vakıfbank

IBAN No: TR97 0001 5001 5800 7302 9593 19

Alıcı: S.Ü. Döner Sermaye Saymanlık Müd.

Açıklama: Kursiyer Adı-Soyadı, TC No ve Uzl. Yenileme

 

Hesap Bilgilerimiz:

Banka: Vakıfbank

IBAN No: TR97 0001 5001 5800 7302 9593 19

Alıcı: S.Ü. Döner Sermaye Saymanlık Müd.

Açıklama: Kursiyer Adı-Soyadı, TC No ve İl Tercihi

 

NOT: Ödeme yaptıktan sonra dekontunuzu selcuksem.bilgi@selcuk.edu.tr adresine e-posta gönderilmesi gerekmektedir. Dekont ulaştıktan sonra kayıt teyidi gönderilmektedir.

Bunlar İlginizi Çekebilir