+90 332 606 05 62 | selcuksem@selcuk.edu.tr
 • Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi (Hibrit Eğitim)

  GENEL ARAMA

  Eğitim Yeri : Online Canlı Eğitim
  Eğitim Süresi : 50 Saat
  Eğitim Günleri : Cumartesi-Pazar
  Eğitim Saatleri : Haftasonu 12:00-17:00
  Eğitim Ücreti : 750.00 ₺

  Yeni Dönem Kayıtlarımız Başladı. Eğitim Başlayacağında Bilgi Almak İçin Önkayıt Formunu Doldurarak İletişim Bilgilerinizi Bırakabilirsiniz.

  Hibrit Eğitim Nedir?

  Karma eğitimde denen hibrit eğitim modeli, online eğitim modelinin ve yüz yüze eğitim modelinin birlikte uygulanması anlamına gelmektedir. Harmanlaşmış öğrenme, web tabanlı öğretim olanağıyla öğrencilerin dilediği yerden, dilediği zamanda çalışabilmesine imkan tanır.

  Eğitim İşleyişi Hakkında:

  • Yüzyüze eğitim kontenjanı maksimum 12 kişidir. Bu kontenjan ödeme işlemlerini tamamlayanların sırasına göre oluşturulacaktır.
  • Sınıfımızda yüksek çekim kalitesinde video kamera ile derse katılamayacak öğrencilerimize zoom veya google meet üzerinden canlı gösterim yapılacaktır. Sınıfımızın teknolojik altyapısı oluşturulmuş olup profesyonel yaka mikrofonu, geniş açılı kamera ve ses sistemi ile evinizin konforunda canlı eğitim alabileceksiniz. Soru sormak isteyen katılımcılarımız aynı sınıf ortamında bulunuyor gibi söz isteyip soru sorabileceklerdir.
  • Eğitim sonunda ders kayıtları uzaktan eğitim sistemimize yüklenecek olup 30 gün süreyle sadece katılımcılar tarafından izlenebilecektir.​Yüz yüze ve online eğitim tercihlerinde ücret farkı yoktur. 
  • Yüz yüze eğitime gelecekler için haftasonu yasaklarından etkilenmemeleri amacıyla kurumumuz tarafından izin alınması için belge düzenlenecektir.
  • Eğitim sonunda sınav uygulaması olmayıp yoklama takibi hocamız tarafından yapılacaktır. Devamsızlık durumu online/yüz yüze seçeneklerinde %30 üzeri olan katılımcılar için belge düzenlenmeyecektir. Bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.
  • Eğitim işleyişinde sorun yaşanmaması adına kurumumuz tarafından whatsapp grubu kurulacak olup ders dokümanı vb. paylaşımlar grup üzerinden yapılacaktır.
  • Eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcılar için belgeleri en geç 10 gün içerisinde ücretsiz olarak yurtiçi kargo ile gönderilecektir. 

   

  9 yılda 22 farklı dönemde yüzlerce katılımcının başarıyla tamamladığı, bir çoğunun referansla iş sahibiolduğu, yeni şirketlerin, ortaklıkların kurulumuna vesile olan, teorik ve pratik mesleki bilgilerin aktarıldığı Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi 23. Dönem Hibrit Eğitim olarak başlıyor.

  Programın Amacı:

  Dış ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak, “bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar? ve nasıl kullanabilirim?” mantığıyla işleneceği bu eğitimde, katılımcıların bir firmanın dış ticaret departmanını yönetebilecek seviyeye gelmesi hedeflenmektedir.

  Eğitimin İçeriği
  Dış Ticaret Uzmanlığı Eğitimi, başta işletmelerin ithalat ve ihracat departmanlarında çalışanlar, öğrenciler, dış ticaret ve gümrük müşavirlik firmaları çalışanları, serbest muhasebeci ve mali müşavirler ile birlikte dış ticaret konusunda uzmanlaşmak isteyenlere; küreselleşen dünyada uluslararası ticarette meydana gelen önemli değişikliklerle birlikte, dünya ekonomisi ve küreselleşme, uluslar arası ticaret kuramı, Türkiye’nin ekonomik politikası ve gümrük tarifeleri, bölgesel ve ekonomik birleşmeler, Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkileri, Uluslar arası ekonomik ve mali kuruluşlar, ithalat ve ihracat mevzuatı, dış ticaret rejimi, gümrük kanunu ve kambiyo mevzuatı, dış ticaret işlemlerine destek veren kurum ve kuruluşlar, devlet yardımları ve teşvikler, dış ticarette teslim ve ödeme şekilleri, dış ticarette kullanılan belgeler, dış ticarette tedarik zinciri ve lojistik, dış ticaret uzmanlığı bilgi ve becerisi kazandıracak ve dış ticaret bilgilerini güncel tutma ve mesleki ilerleme sağlayacak özelliklere sahiptir.

   

   HİBRİT DIŞ TİCARET EĞİTİM PROGRAMI
  Eğitim Konu Başlıkları Eğitmen
  Dış Ticarete Giriş Dr. Metehan Ortakarpuz
  Dış Ticaret İşlemlerinde Belgeler Dr. Metehan Ortakarpuz
  Dış Ticarette Teslim Şekilleri (Incoterms) Dr. Metehan Ortakarpuz
  Dış Ticarette Ödeme Şekilleri Dr. Metehan Ortakarpuz
  İhracat Mevzuatı Dr. Metehan Ortakarpuz
  İhracat Süreci Dr. Metehan Ortakarpuz
  İthalat Mevzuatı Dr. Metehan Ortakarpuz
  İthalat Süreci Dr. Metehan Ortakarpuz
  Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları Dr. Metehan Ortakarpuz
  Kambiyo Mevzuatı Dr. Metehan Ortakarpuz
  Uluslararası Pazarlama  Dr. Mehmet Burak Ceran
  Müşteri Bulma Yöntemleri Dr. Mehmet Burak Ceran
  Dış Ticarette Tedarik Zinciri ve Lojistik Dr. Mehmet Burak Ceran
  İhracatta Devlet Destekleri Dr. Mehmet Burak Ceran
     
  Toplam Ders Saati  50 Saat

   

  Dış Ticaret Eğitiminin Kazandıracakları:

  • Katılımcının günümüzün gözde mesleklerinden birine sahip olma
  • Bir firmanın tüm dış ticaret işlemlerini rahatlıkla yürütebilme
  • Dış ticaret firmasını uluslararası pazarlara açarak yeni müşteriler bulacak, satışlarınızı arttıracak yeteneğe sahip olma
  • Dış ticaret firmasının üretimde kullandığı hammaddeleri ya da yurtiçinde talep gören ürünleri uluslararası pazarlarda araştırıp uygun şartlarda ithal edebilme
  • Tüm dış ticaret işlemlerini en iyi şekilde organize edip firmayı en düşük maliyetle en yüksek kârlılığa ulaştıracak vizyona ulaşma

   

  Program Sonunda Katılımcılara Sağlanacak İmkanlar

  • Çalışma hayatında lazım olabilecek engin dış ticaret ders notları ve dokümanlar
  • Selçuk Üniversitesi onaylı DIŞ TİCARET UZMANLIĞI EĞİTİM SERTİFİKASI
  • Mesleki tecrübe paylaşımı ve kariyer planlama desteği
  • Konya, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Afyonkarahisar'da dış ticaret yapan firmalarla işbirliği ile iş tavsiyesi/yönlendirmesi

  NOT:

  Bu sertifika programı iş garantisi vermez. Katılımcıların derse devam durumu, eğitime ilgisi, yabancı dil bilgisi vb. kıstaslar eğitmen tarafından dikkate alınarak sadece iş yönlendirmesi yapılmaktadır. Katılımcılar, eğitim tamamlanınca özgeçmişlerini eğitmene göndermekte ve eğitimen tarafından ihtiyaca göre yukarıda belirtilen illerde pozisyonunuza göre iş tavsiyesi verilmektedir.

  Kimler Katılabilir?

  • Firmaların dış ticaret departmanında çalışmak isteyen
  • Kendi işini kurarak dış ticaret işi yapmak isteyen
  • Mevcut işinde dış ticaret yapmak ve departman oluşturmak isteyen yönetici ve firma sahipleri
  • Dış ticaret firmalarında çalışan ama uygulama konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan ve kendilerini geliştirmek isteyen kişiler
  • Aldığı eğitimi bu alanda verilen en geçerli sertifika ile belgelendirmek isteyenler
  • Meslek Yüksekokulu, Yüksekokul, Lisans ve Yükseklisans Öğrencileri
  • Ve bu alana ilgi duyan, herkes bu eğitimlere katılabilir.

  NOT:Eğitimler en temel konulardan başladığı için katılımcılarda alt yapı şartı aranmaz.

   

  Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, eğitim içerik ve detayları hakkında değişiklik yapma, eğitim tarihi değiştirme ve eğitimi iptal etme hakkını saklı tutar.

  EMAİL KAYIT

  Haber ve duyurularımızın mail adresinize gönderilmesi için aşağıdaki kutucuğa e-postanızı girip kaydola tıklayınız.