Kırsal Girişimcilik Eğitimi

Programın Amacı Kırsal girişimcilik programı ile hızla değişen dünyada, işletmecilere (o girişimcilik (Okonusunda (farkındalık yaratmak, yenilikçi bakış açısı kazandırmayı, yenilikçi yaklaşımlarını iş kazanımlarına dönüştürmeyi ve yenilikçi ortamları yönetmek için gereken araç, beceri ve stratejileri öğretmeyi amaçlamaktadır.

Eğitimin İçeriği Bu eğitimle, katılımcıların girişimcilik potansiyelleri belirlenerek girişimcilik ve inovasyon yönetimi alanlarında var olan bilimsel ve uygulamalı bilgi birikimi teorik ve pratik olarak verilecek olup, iş modeli üretiminden başlanarak güçlü ve uygulanabilir araç ve tekniklerin de bilgilendirilmesi sağlanacaktır. Ayrıca bu programı tamamlayan katılımcılar; girişimciliğin temel kavramlarını özümsemiş, yaratıcı, yenilikçi, inovasyon içeren iş fikirleri üretebilen, bu iş fikrini projeye dönüştürebilen, projeye dönüşen iş fikrini yönetebilen, iş fikri ile ilgili iş planını rahatlıkla yazabilen, temel finans bilgilerini kavramış, finansal kaynaklara ve yatırımcılara nasıl ulaşacağını öğrenmiş ve iletişim becerileri güçlenmiş birer girişimci adayı olacaklardır.

Eğitim Konu Başlıkları

 1. Girişimciliğin Kavramsal Değerlendirilmesi ve Önemi
 2. Girişimciliğin Sınıflandırılması
 3. Girişimcilikte Finansman Kaynakları ve Alternatif Finansal Yönetim Araçları
 4. Tarım Sektöründe Katma Değerin Arttırılmasında Girişimciliğin Rolü

        5. Tarımda ve Kırsal Alanlarda Teknoloji Kullanım Düzeyi ve Yeni Teknolojilerin Benimsenmesi

 1. Girişimcilik Politikaları ve Fonları
 2. Tecrübe Paylaşımı
 3. Tarımda ve Kırsal Alanda İş Modelleri
 4. İş Planı Hazırlama
 5. Pazarlama Yöntemi
 6. Proje Önerisi Hazırlama ve Uygulama
 7. Yenilik Yönetimi
 8. Mentorluk Uygulaması

Kimler Katılabilir Tarıma ve kırsal alana yenilikçi bir bakış açısı ile yaklaşmak isteyenler Tarım sektöründe veya kırsal alanda kendi işini kurmak isteyen girişimciler Yenilikçi hedeflerle rekabet gücünü artırmak isteyen tarım işletmecileri Yenilikçilik kültürü ile değer yaratmak isteyen kâr amacı gütmeyen sivil toplum örgütleri ve kamu kuruluşları Çalıştıkları kurumlarda yenilikçi atılımlarla fark yaratmak isteyenler Üniversiteden yeni mezun veya son sınıfta okuyan yenilikçi girişimci adayları


Etiketler

Kırsal Girişimcilik Eğitimi Hakkında Sorulan Sorular

Kırsal Girişimcilik Eğitimi hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir.

Soru Sormak İçin

BU EĞİTİMİ İNCELEYENLER BUNLARI'DA İNCELEDİ

Diksiyon ve Beden Dili
Prof. Dr. Zeki Bayramoğlu
 • Eğitim Yeri : Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Derslikleri
 • Eğitim Ücreti : 750 TL
 • Eğitim Tarihi : 3-4-5 Ocak 2020
 • Eğitim Süresi : 3 gün 8 saat boyunca toplam 24 saat
 • Eğitim Gün ve Saatleri : Cuma - Cumartesi - Pazar (09:00 - 17:00)
 • Banka Hesabı : Ödeme İçin Hesap Bilgisi: Vakıfbank Kampüs Şb. KONYA, IBAN: TR97 0001 5001 5800 7302 9593 19 Nolu S.Ü. Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğü Açıklama kısmına; Eğitim adı, kursiyer adı ve soyadı ve TC. no yazılacaktır.
Eğitimi Paylaş: