Genel Farsça Kursu

Niçin Farsça?

Dünyada yaşayan ve modern diller arasında yer alan Farsça bugün İran, Afganistan ve Tacikistan’ın resmi dilidir. Türkiye’nin bu ülkelerle Uluslar arası düzeyde stratejik ve siyasi ortaklıkları vardır. Ayrıca Türkiye İran’la sınır komşusudur. Gazneli ve Selçuklulardan başlayarak Türkler, yaklaşık 1000 yıldan beri Farsçayla tanışmaktadır. Bu dilin konuşulduğu aynı ve yakın coğrafyalarda bir arada bulunmamızdan dolayı Farsça, tarih ve edebiyatımızda önemli bir yer edinmiştir.
Günümüzde ise özellikle ticaret, turizm, uluslar arası ilişkiler, kültürel ilişkiler, Türkiye kütüphanelerinde bulunan Farsça eserlerin incelenmesi ve yurt dışındaki Türk tarih, edebiyat ve kültürüne dair Farsça eserlerden yararlanılması için ve benzeri konular bakımından Farsça öğrenmek Türkler için daha önemli bir hale gelmiştir.
Çoğu zaman dışarıdan veya üniversite içinden gelip Farsça kursunun olup olmadığını soran, Farsça öğrenmek istediklerini söyleyen ve arzusunda olanlar için Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezimizde Farsça kursu açmayı uygun gördük. Bu vesile ile Farsça öğrenmek isteyen gönüllüleri, günümüzde Farsça öğrenmenin gereğine inanları bu kursumuza bekler başarılar dileriz.

 

Neler Öğreneceksiniz?

1. KUR: 
Başlangıç düzeyinde alfabeden başlamak üzere tüm derslere düzenli olarak devam eden bir kursiyer modern metinleri okuyup anlama ve Farsça metin yazma yeteneği kazanır.
2. KUR: 
Orta düzeye katılıp tamamlayan bir kursiyer Farsça metinleri okur, anlar ve Farsça yazabilir. Ayrıca Farsçayı rahat ve anlaşılır şekilde konuşmaya başlar.
3. KUR: 
Bu kuru tamamlayan bir kursiyer Farsça edebi, tarihi ve ticari metinleri okur, anlar ve yorumlayabilir.


Etiketler

Genel Farsça Kursu Hakkında Sorulan Sorular

Genel Farsça Kursu hakkında tüm sorularınızı bu bölümden paylaşabilirsiniz. Her eğitime ait soru cevap bölümü farklıdır. Bu yüzden sorduğunuz soru mutlaka bu konu hakkında olmalıdır.

Sormuş olduğunuz sorulara uzmanlarımız veya bu konuda bilgi sahibi diğer üyelerimiz yanıt verebilir.

Soru Sormak İçin

Doç. Dr. Ali TEMİZEL
 • Kurs Tarihi :
  Yeterli başvuru sayısına ulaşınca açılacaktır
 • Kurs Süresi :
  60 Saat / 7 Hafta
 • Kurs Gün ve Saatleri :
  P.tesi, Çarş., Cuma günleri
  17:00-20:00
 • Kurs Yeri :
  Sürekli Eğitim Merkezi
 • Kurs Fiyatı :
  S.Ü. Mezunları - 450 TL
  Diğer katılımcılar - 500 TL
Eğitimi Paylaş: