NOT: Kayıtlarımız tüm öğrencilere %50 indirimli ve vade farklı 12 taksite kadar yapılabilmektedir. Öğrenci Kesin Kayıt için öğrenci kimliği/belgesinin resmini selcuksem.bilgi@selcuk.edu.tr adresine e-posta göndermeleri durumunda taksitli ödeme linki paylaşılacaktır.

 

ARAMA KURTARMA ve TAHLİYE EKİBİ EĞİTİCİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Eğitim Türü: Uzaktan Eğitim+Uygulamalı

Eğitim Süresi: 70 Saat (38 Saat Mesleki Eğitimler, 32 Saat Eğitici Eğitimi)

Uygulama Tarihleri: 20 kişilik video eğitim kaydı alındıktan sonra uygulama tarihi belirlenecektir. Kontenjan oluştuktan sonra video eğitimlerin tamamlanma süresi 20 gündür.

Uygulama Eğitim Yeri: Konya Büyükşehir Belediyesi Sancak İtfaiyesi

 

Eğitimin Amacı:

Acil durum yönetim planı kapsamında oluşturulan Arama ve Kurtarma ekiplerinin arama, kurtarma ve tahliye konusunda eğitilmesidir.

 

Eğitim Konu Başlıkları

1 Tahliye, Kaçış Yolu, Güvenli Yer
2 Müdahale, Arama, Kurtarma
3 Koruma Kavramları
4 Yanma ve Yangın Tanımı
5 Yanma Ürünleri Arama-Kurtarmanın Bileşenleri (Zaman –insan- malzeme)
6 Güvenlik Önlemleri
7 Yangında iletişim
8 Yangında Arama ve Kurtarma Planlaması Kaçış yolları
9 Yangın sırasında kurtarma teknikleri
10 Yangından Kurtarma
11 Değerli evrak ve eşyaların korunması ve kurtarılması
12 Arama ve Kurtarmanın önemi, yöntem ve usuller
13 Yaralı taşıma şekilleri
14 Yangını ilk görenin davranışları ve yapması gereken işler

15

16

UYGULAMA/TATBİKAT

EĞİTİCİ EĞİTİMİ

 

 

Kimler Katılabilir?

  • Tesislerde oluşturulan acil durumlara müdahale ekiplerinde görev alan arama, kurtarma ve tahliye ekiplerinde görevli tüm personel katılabilir.

 

Eğitmen Kadromuz:

- Öğr. Gör. Abdullah KOCA

- Öğr. Gör. M. Hakan ÇOLPAN

- Yılmaz NİKBAY (Konya Büyükşehir Bld. İtfaiye Daire Bşk.)

- Latif ERDOĞAN (Konya Büyükşehir Bld. İtfaiye Daire Bşk.)

- Memiş GEZER (Konya Büyükşehir Bld. İtfaiye Daire Bşk.)

 

NOT:

- Uzaktan eğitimde 1 ders süresi 15-25 dakika arasıdır. 

EĞİTİM ALMA SÜRECİ NASIL İŞLER?

- Eğitim almak isteyen katılımcı web sitemize üye olur. Üyelik esnasında tüm bilgilerini doğru ve eksiksiz girmesi gerekmektedir. 

- Üye girişi yaptıktan sonra eğitim detaylarına gelir ve "KESİN KAYIT" butonuna tıklar. Ödeme işlemini kredi kartınızla taksitli olarak yapabileceğiniz gibi Havale/EFT seçeneğini seçerek de yapabilirsiniz.

- Ödemeniz mesai saatleri içerisinde onaylanır ve kaydolduğunuz eğitim adınıza tanımlanır.

- Eğitim adınıza tanımlandıktan sonra sadece bu eğitime özel  belirtilen uygulama tarihlerinden önce video eğtiimlerin tamamlanması video eğitim sonunda yapılacak online sınavdan başarılı olunması gereklidir. 

- Eğtiim videolarımızda herhangi bir zaman veya izleme sınırı yoktur. Kaydolduktan sonra uygulama eğitimine kadar istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

- Eğitim videolarının %90'ı izlendikten sonra sınav sistemi otomatik olarak aktif olur ve sınavınızı yapabilirsiniz. Sınav için 3 kez giriş hakkınız vardır. Geçme notu 60'tır.

- Online sınavınızı tamamladıktan sonra uygulama eğitimi ile ilgili bilgilendirme içeren bir e-posta gönderilecektir. Uygulama eğitimi Konya Büyükşehir Belediyesi Sancak İtfaiye Müdürlüğünde 4'er kişilik gruplar halinde yapılacaktır. Gruplar uygulama yaparken diğer katılımcılar izleyici olarak eğitim yerinde bulunması gerekmektedir.

Uygulama eğitiminden sonra Selçuk Üniversitesi onaylı ve E-devlette sorgulanabilen belgeniz basılarak adresinize ücretsiz olarak gönderilecektir.

Eğitime kesin kayıt yaptırdıktan sonra dersleriniz adınıza tanımlanmakta ve BİR YIL boyunca istediğiniz zaman, istediğiniz kadar izleyebilmektesiniz.

Bunlar İlginizi Çekebilir