Programın Amacı

Tarım sektöründe birbirinden bağımsız ve çok sayıda üreticinin bulunması üretilen ürünlerin fiyatlarının tam rekabet piyasası koşullarında belirlenmesine bu nedenle de piyasanın üzerinde fiyatla satılamadığı algısı bulunmaktadır. Ancak piyasa fiyatından da olsa en üst düzeyde fiyatla ürünleri satmak mümkündür. Bunun önde gelen koşulu ise markalaşmadır. Ürünlerin üst düzey fiyatla satılabilmesi, üretimin ve karlılığın artırılmasının ön koşuludur. Kursta hem üretimin sürdürülebilirliğinin hem de markalaşmanın nasıl olması gerektiği örneklerle öğretilecektir. 

 

NOT: Eğitim sonunda şartları sağlayan katılımcılara düzenlenecek sertifika ile halihazırda AB destekli genç çiftçi projesi kapsamında ve devlet bankaları tarafından yürütülen faizsiz kredi başvurularının değerlendirilmesinde başvuran kişiden istenen sertifika şartını sağlamaktadır. 

 

Eğitimin İçeriği

Ürün bilinci ile bunun markaya dönüştürülmesi aşamaları anlatılacaktır. Böylece işletmeler ya da kişiler kendi markalarını oluşturabilecekleri gibi piyasa fiyatlarının üzerinde mal satarak kazançlarını artırabileceklerdir. 

 

Eğitim Konu Başlıkları

1-Tarım ve Tarımsal Ürünler

2-İhtiyaçlar ve Hiyerarşisi

3-Girişimcilik ve İş Kurma

 • Girişimcilik özellikleri
 • Türkiye’de girişimcilik
 • Kurulan işlerin başarı oranları
 • Girişimcide bulunması gereken özellikler

4- İş Fikri Geliştirme

5-Marka ve Marka Oluşturma

6-Reklam

7-Satış, Satış Sonrası Beklentiler

 

Kimler Katılabilir?

Çiftçiler, pazarcılar, borsada işlem yapan tüccarlar ile sektörde pazarlama alanında faaliyet gösteren herkes katılabilir. 

 

EĞİTİM SÜRESİ/ŞEKLİ:

 • Eğitim programı  24 saatten oluşmaktadır.

 • Eğitim programı  UZAKTAN EĞİTİM  yöntemiyle yapılmaktadır.

 •  

BU EĞİTİM PROGRAMI KESİNLİKLE İŞ GARANTİSİ VERMEZ, KİŞİSEL VE MESLEKİ GELİŞİM AMAÇLIDIR , HERHANGİ BİR ÜNVAN VEYA MESLEK STATÜSÜ VERMEZ.

 

Not: UZAKTAN OFFLİNE EĞİTİMLERDE GENEL KABUL OLARAK 1 DERS SAATİ MİNUMUM 15 DAKİKA VE MAKSİMUM 25 DAKİKADIR.

 

EĞİTİM ALMA SÜRECİ NASIL İŞLER?

 1. - Eğitim almak isteyen katılımcı web sitemize üye olur. Üyelik esnasında tüm bilgilerini doğru ve eksiksiz girmesi gerekmektedir.

 2. - Üye girişi yaptıktan sonra eğitim detaylarına gelir ve "KESİN KAYIT" butonuna tıklar. Ödeme işlemini kredi kartınızla taksitli olarak yapabileceğiniz gibi Havale/EFT seçeneğini seçerek de yapabilirsiniz.

 3. - Ödemeniz mesai saatleri içerisinde onaylanır ve kaydolduğunuz eğitim adınıza tanımlanır.

 4. - Eğitim adınıza tanımlandıktan sonra ne zaman eğitim videolarını izlemek isterseniz web sitesinin üst kısmından Portala Giriş Butonu ile Üye Girişi yaparak izleyebilirsiniz.

 5. - Eğtim videolarımızda herhangi bir zaman veya izleme sınırı yoktur. İstediğiniz zaman, bir yıl içerisinde istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

6- Eğitim videolarının %90'ı izlendikten sonra sınav sistemi otomatik olarak aktif olur ve sınav yapabilirsiniz.  

Eğitime kesin kayıt yaptırdıktan sonra dersleriniz tanımlanmakta ve BİR YIL'a  kadar zaman eğitimi izleyebilmektesiniz

EĞİTİMİNİZİ 1 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLAMANIZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE BELGELENDİRME YAPILAMAMAKTADIR.

 

 

Bunlar İlginizi Çekebilir