Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programı (Online)

 

Son Kayıt Tarihi: 4 Kasım 2018

Eğitim Tarihleri: 5 Kasım - 30 Kasım 2018

Eğitim Süresi: 50 Ders

Sınav Tarihleri: 3 - 7 Aralık 2018

Eğitim Ücreti: 350 TL

 

Oyun Terapisi Eğitim İçeriği

Çocukların en çok sevdiği şey oyun oynamak olmaktadır. Oyun terapisi sertifikası çocukların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak adına alınan eğitime ve sonunda verilen sertifikaya verilmekte olan isim olmaktadır. Çocukların kendi duygularını anlayabilme durumları ve becerileri büyükler kadar iyi değildir. Bu nedenle de çocuklar kendilerini oynadıkları oyunlar sırasında anlatabilmektedirler.

Çocuklar oyunları sırasında davranışlarını ve davranışlarını etkilemekte olan durumlarını oyun sırasında daha iyi bir şekilde ifade edebilmektedirler. Oyun terapisi sırasında çocuklar duygularını, düşüncelerini ifade etmekte ve hem zihinsel hem de fiziksel düşüncelerini geliştirmektedirler.

Kişiler oyun terapisi eğitimi almaktadırlar. Bu eğitim neticesinde çocuklara yardımcı olmaya ve iş yapmaya başlamaktadırlar. Bu eğitim çocukların sorunlarına yeni ve yaratıcı çözümler getirmelerine yardımcı olmaktadır. Çocuklar hem kendilerine hem de karşılarındaki kişilere saygı duymaya ve düşüncelerini kabul etmeye başlamaktadırlar. Çocuklar yaptıkları davranışların sorumluluklarını almaya başlamaktadırlar.

Duygularını en iyi şekilde ifade etmeye başlamaktadırlar. Çocuklar karşılarındaki kişiler ile empati kurarak herkesin düşüncesine saygı duymaya başlamaktadırlar. Kendilerine ait olan öz yeterlilikleri gelişmektedir. Çocuklar aileleri ve sosyal çevreleri ile ilişkilerinde beceri kazanmaktadırlar.

Oyun Terapisi Kursu Kimlere Verilmektedir?

Oyun terapisi kursu, çocuk ve ergen psikiyatristleri ve asistanları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, rehber öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları, çocuk elişim uzmanları, okul öncesi öğretmenleri, özel eğitim uzmanları, aile danışmanlarına verilen bir kurs olmaktadır.

 

Ödeme İçin Hesap Bilgisi:

Vakıfbank Kampüs Şb. KONYA,

IBAN: TR97 0001 5001 5800 7302 9593 19 Nolu

ALICI: S.Ü. Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğü

Açıklama kısmına; Kurs adı, kursiyer adı ve soyadı ve TC. no yazılacaktır.


Etiketler

Sadrettin tunç

Eğitim tarihleri nedir? Online bir eğitim mi?

Veysel YILDIRIM

Esra Hanım merhaba, Eğitimimiz online ve yüzyüze olarak her iki şekilde de verilmektedir. İstediğinizi tercih edebilirsiniz.

Leyla

Eğitim tarihleri nedir? Online bir eğitim mi?

Veysel YILDIRIM

cevaplandı

Ayşe Erkan

Eğitim tarihleri nedir? Online bir eğitim mi?

Veysel YILDIRIM

cevaplandı

Hatice Banu Keskinkaya

Eğitim tarihleri nedir? Online bir eğitim mi?

Veysel YILDIRIM

cevaplandı

meryem ölekli

Eğitim tarihleri nedir?

Veysel YILDIRIM

Esra Hanım merhaba, Eğitimimiz Ekim ayı içerisinde açılacaktır. Güncel eğitimlerimizden ve eğitim açılacağında haberdar olmak için https://www.facebook.com/selcuksem sayfasından, twitter ve instagram sayfamızdan da takip edebilirsiniz.

Soru Sormak İçin

metin2 pvp serverler