Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitimi

Güzel sanatlara hazırlık kursu nedir?

Güzel sanatlara hazırlık kursu sizi ilgi duyduğunuz branşa hazırlamak için verilen eğitim hizmetidir. Kursa katılan öğrenciler yetenekli olduğu branşta kendilerini geliştirmek için çalışmalar gerçekleştirir. Bu çalışmalar hem uygulamalı hem teorik eğitimleri kapsamaktadır. Eğitmenler sınavlarda çıkabilecek sorulara yönelik çalışmalarını sürdürür. Kurs sonucu yetenek sınavlarında başarılı olan her öğrenci üniversitelerin ilgili bölümlerinde (resim, heykel, tiyatro, fotoğrafçılık vb.) okuma fırsatı yakalar.

Güzel sanatlar fakültesi hangi bölümlerden oluşur?

Güzel sanatlar fakültesi fotoğrafçılık, baskı sanatları, animasyon/çizgi film, endüstri ürünleri tasarımı, el sanatları tasarım ve üretimi, Geleneksel Türk Sanatları, grafik tasarım, heykel, iç mimarlık, sahne sanatları, sanat yönetimi, iletişim tasarımı, seramik ve cam tasarım, tekstil, moda tasarım gibi pek çok bölümden oluşmaktadır. Her üniversite için farklı bölümlerden söz edilebilmektedir.

Güzel sanatlara hazırlık kursunda neler öğrenebilirim?

Güzel sanatlara hazırlık kursu sınava gireceğiniz branşla ilgili tüm eğitimleri barındırır. Örneğin, resim bölümüne girmek isteyen bir öğrenci için temel çizim teknikleri, iç ve dış mekan çizim, portre ve natürmort çizim, serbest çalışmalar, boya kullanımı gibi kapsamlı bir eğitim verilmektedir. Özellikle üniversitelerin yetenek sınavlarında çıkan sorulara yönelik gerçekleştirilen bu eğitim çok amaçlıdır. Sınavda göstereceğiniz başarı her ne olursa olsun bu kursta alacağınız eğitimle kendinizi geliştirebilir, bir sonraki sene hayal ettiğiniz üniversite okuyabilirsiniz.

 

Ödeme İçin Hesap Bilgisi:

Vakıfbank Kampüs Şb. KONYA,

IBAN: TR97 0001 5001 5800 7302 9593 19 Nolu

S.Ü. Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğü

Açıklama kısmına; Kurs adı, kursiyer adı ve soyadı ve TC. no yazılacaktır.


Etiketler

Soru Sormak İçin

  • Kurs Tarihi : Yeterli Kontenjan Sağlandığında Başlayacaktır
  • Kurs Süresi : 48 Saat
  • Kurs Gün ve Saatleri : Hafta içi: 3 gün 4 saat Hafta Sonu: 2 gün 6 saat
  • Kurs Yeri : Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
  • Kurs Ücreti : Tüm Katılımcılar için 950 TL
Eğitimi Paylaş: